Naše příroda nám nabízí nepřeberné množství všech svých produktů, které nám mohou pomoci ku zdraví. Pokud máme nějaké zdravotní obtíže, nemusíme hned utíkat do lékárny, abychom na ně použili nějakou tu chemii. Nejprve se rozhlédneme po zahradě a po okolí, jestli nám neroste nějaký lék přímo za humny. Jedním z produktů, který nám může v lecčem pomoci, je rakytník. Jsou to malé a nenápadné bobule, které svým vzhledem připomínají jeřabiny. Jejich nositelem ale není strom, nýbrž keř s ostrými trny. Je to nenáročná rostlina, kterou může na své zahradě pěstovat v podstatě každý.
Vitamínová bomba
Rakytník řešetlákový má svou původní domovinu až v daleké Asii, odkud se k nám bez problémů rozšířil a zdomácněl tu. Látky, které má v sobě obsažené, působí především na zažívací potíže. O jeho prospěšnosti v této oblasti věděli už staří Řekové a také jej tak využívali.
· Rakytník obsahuje až čtyřiadvacetkrát více vitamínu C než tolik vychvalované citrusy.
· Vedle tohoto vitamínu má i velké množství vitamínů A, D, F, K a B.
Kromě zažívacích potíží dokáže pomoci i při léčbě civilizačních chorob tím, že chrání náš organismus před volnými radikály, příznivě působí na naše cévy a snižuje hladinu cholesterolu. Příznivě působí i v oblasti močových cest. Na pokožku působí blahodárně tím, že zlepšuje její vitalitu a pružnost. Má zásluhu dokonce i na tom, že dokáže léčit akné a kožní infekce.
Nemá problém ani s vředy
Pokud chcete jeho účinky poznat zblízka, je nejlepším řešením koupě rakytníkového oleje, který obsahuje nejvíce vitamínů a látek prospěšných pro náš organismus. Rakytníkový olej dokáže dokonce i zničit bakterii Helicobacter pylori, která způsobuje žaludeční vředy. A ty, jak známo, dovedou hodně znepříjemnit život. Rakytníkové produkty můžete běžně koupit i v podobě kapek nebo tobolek.