Zranit se při sportu je poměrně snadné, při troše šikovnosti a hlavně se „selským rozumem“ nám však nemůže ublížit ani bicykl, a samozřejmě ani trampolína.
Neskákejte ve dvou – dětské skotačení velmi často svádí předvádět se před ostatními a vynikajícím způsobem, jak to provést, je i dovádění na trampolíně. Neměli byste však dopustit, aby se tato alotria odehrávala ve větším počtu cvičenců, na nářadí patří vždy jen jedna osoba. Nejvíce úrazů vzniká právě při srážkách dětí a dochází tak k různým pohmožděninám, zlomeninám a k otřesům mozku.
Zabezpečovací prvky nejsou pro parádu – každá trampolína Goodjump vypadá lépe, když jsou pružiny opatřeny krytem z PVC. Ty se navíc vyrábí v různých barvách, někdy dokonce s potiskem nebo s vtipnými obrázky, a tím dávají nářadí zajímavý „šmrnc“. Nejsou tu však pouze pro parádu, plní důležitý úkol ochránit dotyčného před vyvrtnutím kotníku nebo před zlomeninou drobných kůstek chodidla. Důležitou funkci plní i ochranná síť. Těch ovšem existují dva typy – ten důležitější, který působí jako bariéra před pádem z odrazové plochy, je síť podél obvodu trampolíny vztyčená na nosných trubkách směrem vzhůru. Druhý typ se instaluje po obvodu nářadí směrem dolů a ten má za úkol zajistit prostor před prolézáním dětmi nebo domácími mazlíčky, kteří se tam mohou usadit v domnění, že si našli báječný úkryt.
Nepodceňujte úhel odrazu a dopadu – ve fyzice se na základních školách děti učí, že se úhel odrazu rovná úhlu dopadu, a většinou se tato teorie probírá bez praktických ukázek. Trampolína může být jednou z těch efektivních pomůcek, které vám názorně předvedou v praxi, jak tento fyzikální zákon funguje. Pokud to přeženete s odrazovou silou a odrazíte se nevhodným směrem, můžete velmi snadno skončit v lepším případě v ochranné síti a v tom horším jednoduše odletíte několik metrů mimo skákací plochu. Měli byste tedy začínat raději opatrně a skákat rovně do výšky, aby vaše tělo svíralo se zemí minimální úhel.